Co je zlato?

Co je zlato a jaké je jeho využití?

Zlato jsou předně peníze, hlavní a nejhodnotnější měna světa, která je tady s námi více jak 6 000 let.

Fyzické zlato vždy sloužilo předně jako hlavní měna a využívalo se jako platidlo.

Druhým místem využití zlata je umělecká oblast, kde se používá k výrobě hodnotných uměleckých předmětů, šperků, dále také ve stavitelství k výzdobě budov.

Další oblast užití je medicína. Zlaté zuby jsou známy již stovky let, v poslední době se užití zlata více rozvíjí ve flexibilní elektronice. Zde se pracuje s nanočásticemi zlata u léčby srdce a mozku. Zlato se tak stává nejen ekonomickým ochráncem toho, kdo ho vlastní, ale stále více se využívá ve zlepšování fyzického zdraví lidí a dokonce zachraňuje lidské životy.

Kolik zlata se zatím vytěžilo?

Dle obecně známých informací se zdrojů, které se zabývají mapováním nalezišť a těžbou zlata je celkový objem zlata na naší planetě 289 800 tun. Vytěženo a rozprodáno je 174 100 tun což je 61%. Ještě zbývá dotěžit a rozprodat zbylých 39% - 115 700 tun. Díky novým těžařským a zpracovatelským technologiím se může zbytek zlata dostat ze země a mezi zákazníky během 10 až 20 let. Záleží to na několika faktorech. Jisté ovšem je jedno. Příležitost nákupu zbytku zlata, které lze stále koupit velmi levně pomalu, ale jistě končí. Poté co se zlato dotěží a rozprodá bude možnost koupě zlata pouze od jejich majitelů a ti budou udávat cenu.

Cena zlata se stane enormní a ten, kdo si jej nepořídil toho bude litovat. Jsou příležitosti, které se neopakují. Je dobré mít na tyto příležitosti čuch a rozpoznávat je.

Buďte chytří a pořiďte sobě i druhým aspoň nějaké fyzické zlato! Nebudete toho litovat!